Najskuteczniejszymi ziołami z chorobą jaką jest jak wyleczyć się z grzybicy okazują się preparaty firmy Calivita, takie jak paraprotex, ac-zymes, czy oregano oil. - sprawdź mój blog

Montmorency Falls

Montmorency Falls Wodospad Montmorency to duży wodospad na rzece Montmorency w Quebec w Kanadzie. Wodospad znajduje się na granicy między dzielnicą Beauport i Boischatel, około 12 kilometrów od serca starego Quebec City. Obszar otaczający wodospad jest chroniony i znajduje się na terenie parku Montmorency Falls. Wodospad znajduje się u ujścia rzeki Montmorency, gdzie spada nad brzegiem klifu do rzeki Świętego Wawrzyńca, naprzeciwko zachodniego końca Île d'Orleans.

Zostały wybudowane specjalne pomosty, które pozwalają odwiedzającym zobaczyć wodospad z kilku różnych perspektyw. Most wiszący nad szczytem wodospadu zapewnia dostęp do obu stron parku, a także spektakularny widok. Istnieje również tramwaj powietrzny (Funitel), który przewozi pasażerów między bazą a szczytem wodospadu. W lecie w parku odbywa się międzynarodowy konkurs fajerwerków z wodospadem Montmorency w tle. Miejsce to jest również bardzo dobrze oświetlone po zmroku. Oświetlenie powoduje, że nocą wodospad Montmorency sprawia oszałamiające, niesamowite, wręcz bajkowe wrażenie.

W miesiącach letnich spadająca woda tworzy żółtą poświatę z powodu wysokiej zawartości żelaza w wodzie. Zimą, gdy temperatura powietrza spada dużo poniżej zera rozpryskujące się krople wody tworzą imponujący stożek lodu u podnóża wodospadu.

Wodospad Montmorency który ma wysokość 84 metrów i szerokość 46 metrów jest najwyższy w prowincji Quebec. Jest nawet o 30 metrów wyższy od bardziej od siebie słynnego wodospadu Niagara. Basen u podnóża wodospadu ma 17 metrów głębokości.

Wodospad otrzymał swoją nazwę w 1613 roku od Samuela de Champlaina. Ten nazwał go na cześć Henryka II, duc de Montmorency, który był namiestnikiem Nowej Francji od 1620 do 1625 roku.

Pozostałości glinianych fortów zbudowanych przez generała Wolfe'a znajdują się we wschodniej części parku. Zostały one zbudowane w 1759 roku.

Wodospad Montmorency był miejscem kluczowej sceny pomiędzy głównymi aktorami w filmie „Whispering City” („Miasto westchnień”) wyreżyserowanego przez Fiodora Ocepa w 1947 roku.