Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie

Czy w głębi serca jesteś odkrywcą, który lubi szukać nieznanych, ukrytych miejsc podczas podróży? W takim razie zobacz naszą listę najlepszych miejsc na świecie!

Pragniesz zobaczyć nieodkryte miejsca i szukać nowych doświadczeń? Odkrywamy tu miejsca całego świata, które z pewnością Cię zaskoczą. Śmiało dodaj te klejnoty do swojej listy najlepszych miejsc do odwiedzenia na świecie.

Dzięki kultowym lokalizacjom takim jak Hiszpania, Francja czy Stany Zjednoczone, które są pełne wesołych turystów, podróżowanie często może wydawać się drogim i męczącym doświadczeniem, w którym wszystko, co robisz, to walka z tłumami. Z tego powodu coraz większa liczba globtroterów porzuca gorące punkty na rzecz mniej uczęszczanych dróg.

W tych mniej znanych miejscach jedzenie jest bardziej autentyczne a hotele są często tańsze i zawsze znajdziesz miejsce na plaży.

Odkrycie ukrytych klejnotów świata może wymagać poświęcenia i cierpliwości, ale gdy już tam dotrzesz, nagrody są inne niż wszystko, czego doświadczyłeś wcześniej. W tych miejscach rodzą się historie podróżnicze, które trwają całe życie, wspomnienia, które pielęgnujesz na zawsze i twarze, których nigdy nie zapomnisz.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dorzecze, które zasila rzekę Atuel, ma szczyt góry o długości zaledwie 50 km, ale obejmuje wiele ważnych lodowców, takich jak lodowiec Las Lagrimas, i wyższe szczyty niż te na głównym grzbiecie, a Sosneado jest jego wyższą górą, składającą się z 5160 metrów.

Wypływ rzeki Atuel tworzy tzw. Atuel, a przy jej ujściu rzeka Salado. Rzeka Atuel zaczyna się na wysokości 3500 metrów i jest zasilana przez szereg lodowych jęzorów, które spływają z Andów między wzgórzami Morado i Paso de las Leñas.

Czytaj dalej...: Kanion Atuel
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Lanín to obszar chroniony o powierzchni 413 000 hektarów położony w południowo-zachodniej części prowincji Neuquén, w argentyńskiej Patagonii, graniczący z Chile od zachodu i Parkiem Narodowym Nahuel Huapí od południa. Został utworzony w 1937 roku w celu ochrony i zachowania ważnego obszaru lasów andyjsko-patagońskich , zwłaszcza drzew małp puzzli ( Araucaria araucana ), Raulí ( Nothofagus nervosa ) i buka zwyczajnego ( Nothofagus obliqua ), które w Argentynie występują wyłącznie ten Park Narodowy.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Lanín
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską. Kolejne zlodowacenia ukształtowały krajobraz regionu, tworząc spektakularne cechy, takie jak moreny, kotły polodowcowe i jeziora z czystą wodą.

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej części Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Los Alerces, miejsce światowego dziedzictwa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Salinas Grandes to prawdziwy klejnot położony na jednym z największych zagłębień w prowincji Salta z odkrytą powierzchnią soli ponad 12000 hektarów, 126 km od Purmamarca
Jednodniowa wycieczka do Salinas Grandes (The Salt Flats)
Wakacje w Argentynie nie byłyby kompletne bez wycieczki, aby zobaczyć niesamowite widoki na Salinas Grandes. Wyjedź z Salta i udaj się do Purmamarca (160 km? 2,5 godziny), w prowincji Jujuy. Purmamarca to maleńka perełka wioski, skulona u podnóża imponującego Cerro de los Siete Colores (Wzgórze Siedmiu Kolorów). Jest naprawdę udekorowany tęczą kolorów, które ożywają, gdy popołudniowe słońce świeci na zboczu góry. To małe miasteczko składa się z zaledwie kilku bloków uroczych domów z cegły, rustykalnych barów i sklepów sprzedających wszystko, od srebrnej biżuterii i swetrów z alpaki po lalki i zioła lecznicze. Po pewnym czasie na zwiedzanie, nasza podróż kontynuuje się na zachód do pustyni solnej Salinas Grandes, nieziemskiej przestrzeni białych równin, która zmienia kolor na turkusowy, gdy pada deszcz.

Czytaj dalej...: Salinas Grandes
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaPomimo faktu, że dzieła sztuki z okresu paleolitu zostały naturalnie dobrze zachowane, wandalizm człowieka (dotykanie powierzchni i usuwanie fragmentów) zagroził ciągłości tej konserwacji, dlatego obrazy są obecnie ogrodzone.

Nie jest to problem, ale ważne jest, aby się wyróżniać podczas robienia zdjęć.

Czytaj dalej...: Jaskinia rąk
reklama1
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Dziewicze i wciąż stosunkowo niezbadane mokradła Ibera są niewątpliwie jednym z ukrytych klejnotów Argentyny i jednym z najlepszych miejsc w Ameryce Południowej dla dzikiej przyrody

Mokradła Ibera, po hiszpańsku Esteros del Ibera, to drugie co do wielkości mokradła słodkowodne na świecie po Pantanalu w Brazylii. Chociaż stosunkowo mało odwiedzana przez turystów sieć jezior, płytkich lagun wodnych i pływających wysp roślinności jest ważnym siedliskiem dla zaskakującej różnorodności unikalnej przyrody. Możesz spodziewać się rodzin kapibary, czujnego czarnego kajmana, pomarańczowego jelenia błotnego, wilka grzywiastego, kojpu (inna forma gryzonia), gigantycznych wydr i rzadkiego gigantycznego mrówkojada. Ptactwo jest podobnie imponujące, szczególnie podczas migracji. Dotarcie na mokradła jest przygodą samą w sobie, ponieważ do niektórych schronisk można dostać się tylko lekkimi samolotami.

Czytaj dalej...: Mokradła Ibera
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzika i smagana wiatrem, najdalej na południe wysunięta kraina była największym wyzwaniem dla podróżników i odkrywców od początków globalnej nawigacji i odkryć.

Ziemia Ognista Tierra del Fuego leży na " Końcu świata", na południowym krańcu kontynentu południowoamerykańskiego. Już sama nazwa wywołuje poczucie dystansu, lęku przed żywiołami, izolacji i samotności. Ale poczucie izolacji może być ożywcze, gdy łączy się je z duchem przygody.

Czytaj dalej...: Tierra Del Fuego Ziemia Ognista
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po Amazonii kanał Beagle może być najbardziej charakterystyczną drogą wodną w całej Ameryce Południowej. W końcu jest to kanał nazwany na cześć HMS Beagle, statku, który przewoził Charlesa Darwina po kontynencie na początku XIX wieku.

Wycieczka obejmuje lokalny rejs, który płynie z miasta Ushuaia wzdłuż kanału Beagle, podziwiając niesamowite widoki i obserwacje dzikiej przyrody, z których każdy przyrodnik byłby dumny.

Czytaj dalej...: Kanał Beagle
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Czy możesz sobie wyobrazić, że jesteś częścią społeczności pingwinów na jeden dzień? Cóż, to właśnie można zrobić w Punta Tombo do 181 kilometrów od Puerto Madryn i około 110 kilometrów od Trelew .

W tym rezerwacie dzikiej przyrody możesz spacerować wśród tych eleganckich ptaków , obserwować ich styl życia, monitorować ich kroki, obserwować, jak ich gniazda i pisklęta pozostają w buszu i zobaczyć nieco większą odległość, jak pływają w morzu.

Czytaj dalej...: Punta Tombo: kolonia pingwinów
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Z portu Pañuelo płyniesz około godziny, podziwiając wspaniały krajobraz. Po 30 minutach dotrzesz do portu Anchorena , położonego w centralnej i najwęższej części wyspy, gdzie jest to centrum usługowe. W miejscu znajduje się wyciąg krzesełkowy do wjazdu na wzgórze Bella Vista, skąd rozciąga się wspaniały widok na San Carlos de Bariloche i jego okolice.

Czytaj dalej...: Myrtle Forest i Victoria Island
reklama2