Chcesz pić zdrową i zjonizowaną wodę? Kup aquarion cena urządzenie, które oczyszca, jonizuje, a także zmienia czynnik ORP wody i jej strukturę. Super woda? Aquarion. - Jeżeli dbasz o zdrowie, na pewno skorzystaj z preparaty calivita . Szeroka gama produktów oraz ich najwyższa jakość poprawią Twój stan zdrowia. Zaufaj "zdrowej" medycynie - platformy handlowe, oprogramowanie aukcyjne, serwisy aukcyjne, serwisy handlowe skrypt na stronie platformy handlowe - Chcesz zachować zdrowie na dłużej? Zastosuj - ac-zymes calivita i już dziś ciesz się dobrą kondycją, zdrowiem, a także energią. Pomogą Ci naturalne suplementy Calivita. - na nfz położna lublin

High Force

High Force Wodospad High Force to wodospad na rzece Tees, niedaleko Middleton-in-Teesdale, w Teesdale, w hrabstwie Durham, w Anglii. Wodospad znajduje się w Północnych Penninach (jest to północna część Gór Pennińskich). Północne Penniny zostały sklasyfikowane, jako obszar o wybitnym pięknie naturalnym (ang. Area of Outstanding Natural Beauty (AONB)). Wodospad High Force został również włączony do Europejskiej Sieci Geoparków.

Pomimo powszechnego przekonania, że jest to najwyższy wodospad w Anglii, to jednak inne wodospady mają znacznie dłuższy spadek wody. Wodospad High Force osiąga wysokość 22 metrów. Jednak to właśnie wodospad High Force ma największą objętość wody spadającą w jednym nieprzerwanym spadku wody zyskując tym samym swoją nordycką nazwę "High Fosse".

Cała rzeka Tees spada w przepaść (krawędź klifu jest praktycznie pionowa) w dwóch etapach. Po intensywnych opadach deszczu rzeka Tees płynie również przez suchy kanał po prawej stronie, tworząc jednocześnie dwa wodospady. Bardzo rzadko poziom rzeki będzie wystarczająco duży, aby przepłynąć również przez środkową sekcję skalną. Ostatni taki odnotowany przypadek wystąpił w grudniu 2015 roku po przejściu ekstratropikalnego cyklonu nazwanego Storm Desmond. Przed wodospadem rzeka jest wąska, poniżej, rozszerza się i meandruje.

W ostre zimy wodospady zamarzają, tworząc lodowe formacje przypominające katedry.

Dostęp do północnego brzegu odbywa się prywatną ścieżką, za którą pobierana jest opłata. Na południowy brzeg można dojechać nieodpłatnie za pośrednictwem publicznej ścieżki.

Materiał filmowy przedstawiający wodospad High Force znalazł się w filmie Mackenna's Gold. Mimo, iż historia przedstawiona w filmie ma miejsce na południowym zachodzie Ameryki, to kolejna scena po tej przedstawiającej Apaczów ścigających poszukiwaczy złota przez las i rzekę sfilmowaną w Oregonie w USA przedstawia materiał z wodospadem High Force.