Profesjonalny serwis informacyjny o zdrowiu - calivita pomoże Ci inaczej spojżeć na świat, a mianowicie, dietę, żywienie, suplementy i współczesną medycynę. - Najlepszy na rynku serwis o tematyce: medycyna . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - odtrucie polekowe

Hanging Lake

Hanging LakeWodospad Hanging Lake znajduje się w Glenwood Canyon, około 11 kilometrów na wschód od Glenwood Springs, w Kolorado, w Stanach Zjednoczonych. Nazwa wodospadu Hanging Lake (z ang. Wiszące Jezioro), wzięła się stąd, że znajdują się na wysokiej półce w wąskim kanionie. Sceneria wodospadu robi niesamowicie bajeczne wrażenie. Wodospady wpadają do krystalicznie czystego jeziora pokrytego odcieniami zieleni i seledynu, otoczonego bujną roślinnością sosnową.

W krystalicznie czystej wodzie bez problemu można zobaczyć pływające pstrągi a także martwe drzewa leżące na dnie jeziora. Hanging Lake jest rzadkim przykładem jeziora utworzonego przez odkładanie trawertynu, gdzie naturalne procesy geologiczne i hydrologiczne nadal działają tak, jak robiły to od tysięcy lat. Trawertyn powstaje wtedy, gdy rozpuszczony wapień osadza się na skałach i kłodzie. Ze względu na delikatny brzeg jeziora, zarówno pływanie, jak i wędkarstwo są zabronione, aby pomóc zachować tę wspaniałą lokalną atrakcję dla przyszłych pokoleń. Turkusowe kolory jeziora są wytwarzane przez minerały węglanowe, które rozpuszczają się w wodzie.
Zaledwie kilkaset metrów za Hanging Lake znajduje się kolejny wodospad, Spouting Rock, który przepływa przez dziury w ścianach kanionu.
Odkryty przez poszukiwacza złota, Hanging Lake był prywatną zagrodą i rodzinnym odosobnieniem, aż wpadł w ręce Glenwood Springs w 1910 roku. Chroniony przez White River Forest Service, jest to geologiczny cud i popularny przystanek dla tych, którzy chcą podjąć krótką, ale stromą wędrówkę, aby zobaczyć pstrągowy, uformowany przez zlodowacenie wodny raj pozornie zawieszony na krawędzi klifu kanionu Glenwood Canyon.
Mimo długości zaledwie 1,5 kilometra szlak jest stromy i bardzo kamienisty. Turyści powinni nosić solidne buty. Należy pamiętać, że zasięg telefonii komórkowej jest niewielki lub nie ma go wcale. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą napoje lub wodę, ponieważ nie ma nigdzie dostępnej wody pitnej. Należy pamiętać, że zimą szlak może być bardzo oblodzony. Zalecane są wtedy buty z rakami.