to załóż forum warto

Fulmer Falls

Fulmer FallsWodospad Fulmer to drugi wodospad znajdujący się na terenie rekreacyjnym George W. Childs Park w Dingmans Ferry, w hrabstwie Pike w Pensylwanii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Obszar rekreacyjny w górach Poconos znany jest z pięknych naturalnych krajobrazów i imponujących wodospadów. Jest to fantastyczne miejsce, które każdy miłośnik przyrody powinien umieścić na swojej liście miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Ścieżki znajdujące się na terenie parku są szerokie i bardzo dobrze utrzymane.

Wodospad znajduje się poniżej wodospadu Factory, a powyżej wodospadu Deer Leap na Dingmans Creek. Dingmans Creek to strumień wpływający do hrabstwa Pike w Pensylwanii. Ostatecznie kończy on swój bieg wpływając do rzeki Delaware. Wodospad Fulmer mierzący 17 metrów wysokości jest najwyższy spośród tych trzech wodospadów. Żaden z tych wodospadów nie jest ogromny, ale wszystkie są wspaniałe i odwiedzenie ich nie sprawia większych trudności. Każdy z tych trzech wodospadów jest inny, ale wszystkie są bardzo wyjątkowe.

Aby zobaczyć wodospad Fulmer w najlepszym wydaniu, trzeba wyjść z drewnianej promenady, choć nie jest to trudne. Niestety w Childs Park zabronione jest pływanie w basenach pod wodospadami, brodzenie w wodzie czy skakanie do wody z klifów.

Aby dotrzeć do wodospadu Fulmer trzeba udać się na zachód PA-739 od skrzyżowania US-209 i PA-739 w Dingman's Ferry. Odcinek ten wynosi około 1,5 kilometra. Następnie należy skręcić w lewo na Silver Lake Road i przejechać około 2,5 kilometra na parking parku Childs Park. Z parkingu trzeba udać się w lewo w kierunku wyraźnie zaznaczonej promenady (ścieżki). Wodospad Fulmer znajduje się najbliżej parkingu. Najbliższe większe miasto to Dingmans Ferry.

Wodospad Fulmer to idealny obiekt dla miłośników fotografowania. Jego piękno cieszy oko, a zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z pobytu przy tak cudownym obiekcie. Unikalność tego wodospadu polega na tym, że potok wpada do półkolistego basenu skalnego, zanim przejdzie dalej.

Fulmer to oficjalna nazwa tego wodospadu.