Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Europa na mapie świata

Chociaż Europa to drugi najmniejszy kontynent na świecie, kontynent ten przyjmuje ponad połowę turystów zwiedzających świat. W rzeczywistości 7 z 10 najczęściej odwiedzanych krajów na świecie to kraje europejskie. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Dobrze zachowane dziedzictwo kulturowe, bogata historia, bezpieczeństwo, sprawna infrastruktura i piękne metropolie sprawiają, że Europę chce się zobaczyć całą.

Planując wakacje w Europie, jednymi z pierwszych miejsc, które przychodzą na myśl, będą tętniące życiem miasta: Paryż we Francji, Londyn w Anglii lub Berlin w Niemczech. Każda z tych metropolii jest niesamowita, ale daleko im do wszystkiego, co Europa ma do zaoferowania. Eksplorując niektóre mniejsze miasta na całym kontynencie, można zobaczyć bardziej autentyczną, tradycyjną stronę Europy.

Zwiedzając Europę, najpiękniejsze miasta często działają na wyobraźnię. Jednak zwiedzanie tylko obszarów miejskich oznacza, że przegapisz niesamowitą scenerię całego kontynentu. Od Pojezierza Anglii po Park Narodowy Gran Paradiso we włoskich Alpach, parki narodowe są doskonałym sposobem na poznanie i docenienie unikalnych krajobrazów w całej Europie. Planując kolejny wyjazd do któregoś z europejskich krajów, weź pod uwagę również atrakcje przyrodnicze, których na całym kontynencie jest mnóstwo.

Nadrzędna kategoria: Europa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Plitvice WaterfallsWodospady Plitwickie znajdują się w Parku Narodowym Jezior Plitwickich w Chorwacji. Park jest jednym z najstarszych parków narodowych w Europie południowo-wschodniej i największym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 roku Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj dalej...: Wodospady Plitvice