Profesjonalny serwis informacyjny o zdrowiu - medycyna pomoże Ci inaczej spojżeć na świat, a mianowicie, dietę, żywienie, suplementy i współczesną medycynę. - Profesjonalny serwis informacyjny o zdrowiu - choroby pomoże Ci inaczej spojżeć na świat, a mianowicie, dietę, żywienie, suplementy i współczesną medycynę. - Najlepszy na rynku serwis o tematyce: calivita . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - Najskuteczniejsze preparaty zdrowotne takie jak calivita będziesz mógł zamawiać o każdej porze dnia w naszym sklepie. Zdrowie to podstawa. - unibike expedition

Depot Creek Falls

Depot Creek Falls Wodospad Depot Creek to wysoki na 295 metrów wodospad na rzece Depot Creek znajdujący się w Parku Narodowym North Cascades, w Whatcom County, w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rzeka Depot Creek spływa z trzech dużych lodowców na północnej ścianie Mount Redoubt - jednej z najwyższych gór w Waszyngtonie.

Rozpylanie wody przy podstawie wodospadu jest ogromne. Średnia objętość przepływającej wody wynosi 300-500 metrów sześciennych wody na sekundę.

Zobaczenie na własne oczy wodospadu Depot Creek jest nie lada wyzwaniem. Trzeba jechać nieoznakowaną drogą Depot Creek FSR od strony kanadyjskiej, a ta jest w bardzo złym stanie. Najlepiej sprawdzą się tutaj wysokie auta terenowe o napędzie na 4 koła. Następnie trzeba wędrować pieszo przez około 13 kilometrów zanim uda się dotrzeć do wodospadu. The National Park Service nie sprawdza i nie poprawia stanu szlaku Depot Creek więcej niż raz na dziesięć lat, więc można spodziewać się na nim mnóstwa nowych bądź też powalonych drzew, zarośli jak i innych przeszkód. To jeden z powodów, dla którego wodospad Depot Creek jest rzadko odwiedzany.

Rzeka Depot Creek swoją nazwę uzyskała ze względu na obecność starej placówki handlowej w pobliżu jej ujścia. Wodospad nigdy nie otrzymał swojej indywidualnej nazwy, nawet nieoficjalnie.

Wodospad Depot Creek to bardzo trudny wodospad, aby prawidłowo sfotografować go z ziemi. Obiektyw szerokokątny jest niezbędny dla kilku kompozycji i niewielkiego zoomu dla innych. Najlepszy widok na wodospad można uzyskać przed zbliżeniem się do Custer Fork of Depot Creek u podnóża wodospadu Depot Creek, patrząc na niską lawinę niedaleko niewielkiej odległości od szlaku. Wodospady są zwrócone w kierunku północno-zachodnim, najlepiej oświetlone późnym popołudniem i wyglądają najlepiej na słońcu, ale są pewne kompozycje, w których nie można uniknąć patrzenia prawie w samo słońce. Rozprysk wody jest również dużym problemem w wielu punktach widzenia - szczególnie na dole i pod najwyższą częścią wodospadu.