Najpiękniejsze miejsca na Świecie

Cummins Falls

Cummins Falls Wodospad Cummins to wodospad w Blackburn Fork State Scenic River i znajduje się w południowym hrabstwie Jackson, w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. Według objętości jest to ósmy największy wodospad w Tennessee. Wodospad, o wysokości całkowitej wynoszącej około 23 metrów, składa się z dwóch kaskad. Pierwsza kaskada osiąga wysokość 15 metrów i kończy się płytkim basenem. Drugi spadek wody ma wysokość 8 metrów i spada do większego, głębszego basenu, w którym jest możliwość, aby popływać.

Wodospad Cummins został uznany przez magazyn Travel and Leisure za dziesiąty najlepszy basen do pływania w Ameryce.

Wodospad Cummins znajdujący się na ziemi posiadanej nieprzerwanie przez rodzinę Cummins od 1825 roku, został wykupiony przez Tennessee Parks i Greenways Foundation i został oznaczony, jako publiczny park w 2011 roku.

Park stanowy Cummins Falls to idylliczny, ale dziki park o powierzchni 211 akrów, położony dziewięć mil na północ od Cookeville przy Blackburn Fork State Scenic River na wschodnich obrzeżach miasta. Zlokalizowany w Cordell Hull Watershed, obszar ten był malowniczym miejscem oraz miejscem do pływania dla lokalnych mieszkańców hrabstw Jackson i Putnam od ponad 100 lat.

Obszar wąwozu znajdującego się na terenie parku jest naturalnym elementem niezmienionym przez człowieka, podobnie jak i większość parku. Chociaż jest bardzo piękny, jest to również bardzo trudny teren, w którym obecne są różne zagrożenia.
Wąwóz i wodospad nie są łatwo dostępne i można do nich dotrzeć tylko pieszo. Istnieją dwie trasy, które schodzą do wąwozu. Jedna z nich ma długość w przybliżeniu około 1,5 kilometra, a druga około 2,5 kilometra. Obie trasy są strome z nierównym terenem i mają znaczne spadki wysokości. Powierzchnie szlaków są zróżnicowane i obejmują przejścia przez wodę, głazy i inne przeszkody.

Ścieżki i kamienie w wodospadzie i wąwozie są często śliskie, więc należy nosić odpowiednie obuwie i pamiętać o bezpieczeństwie. Należy też wziąć pod uwagę pogodę podczas planowania wizyty. Nagłe, intensywne opady deszczu mogą spowodować gwałtowne powodzie i strumienie, które mogą stać się bardzo niebezpieczne.