Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Położone w środkowej Afryce Burundi jest idealnym miejscem turystycznym dla miłośników przyrody.
Bogata flora i fauna kraju przyciąga turystów w mgnieniu oka. W Burundi znajduje się wiele rezerwatów przyrody i parków, które chronią dzikie życie.
Rezerwat przyrody Rwihinda Lake jest jednym z takich rezerwatów. Jest to główna atrakcja turystyczna w Burundi.

Rezerwat przyrody Rwihinda Lake znajduje się na północy kraju.
Rezerwat przyrody znajduje się dość blisko miasta Kirundo, niedaleko granicy z Rwandą. Rezerwat przyrody Lake Rwihinda był wcześniej znany jako Lac aux Oiseaux, co oznacza Ptasie Jezioro.
Jezioro zajmuje powierzchnię 425 ha. Jednak całkowity obszar chroniony obejmuje około 8 000 ha.
Rezerwat przyrody Rwihinda Lake zajmuje Lasy (27%), Krzewy (45%) i Zachodnie (27%). Obszar ten jest wykorzystywany do celów rolniczych i rybołówstwa.
Pozostała część obszaru jest wykorzystywana do ochrony przyrody i badań.
Jest to idealne miejsce do obserwacji ptaków. Można tu znaleźć kilka ptaków, takich jak Biome Zambezian, Falco Naumanni, Ardeola Idea, Gallinago Media, Circus Macrourus, Biome Lasów Gwinei-Kongo i Biome Afrotropical Highlands.
Oprócz tych ptaków można znaleźć wiele innych gatunków, takich jak białoskrzydły oliv, tkacz czerwonogardły, czerwonoskrzydły, papirus ostry, papirus żółta, białoskrzydły, białoskrzydły, Cisticola Carruthersa, papirus Gonolek, Barbet o czerwonej twarzy i Francolin z okrągłą szyją.

Jednak ze względu na rolnictwo, rybołówstwo, spadek poziomu wody wiele przypraw nie występuje obecnie w rezerwacie przyrody Rwihinda Lake.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi