Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Park Narodowy Rusizi znany również jako park narodowy parc national dela Rusizi jest popularnym miejscem turystycznym Burundi, położonym w północno-zachodniej części Bużumbury. Park narodowy jest podzielony na dwie części, z których większa znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Rusizi, gdzie rzeka łączy się z jeziorem Tanganika. Mniejsza część tworzy deltę Rusizi u wejścia do jeziora Tanganika.

Jeśli chodzi o szatę roślinną, park narodowy Rusizi składa się z lasów, sawann, krzewów i łąk, obok różnych gatunków drzew, takich jak Acacia Albida i Euphorbia Candelabrum, zlokalizowanych w północnej części rezerwatu. Połowę całkowitej powierzchni parków narodowych (50%) zajmują lasy, 23% sztuczne krajobrazy, 18% krzewy i 7% łąki. Słynna rzeka Rusizi, która płynie w parku narodowym, ma mistyczną historię o Gustave, zamieszkałym przez nią krokodylu, o którym uważa się, że ma tajemnicze moce.

Różnorodność roślinności zachęca do zamieszkiwania różnych gatunków zwierząt i ptaków, dzięki czemu park jest niesamowitym punktem końcowym turystyki w Burundi.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi