Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chociaż Burkina Faso jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, jest również krajem o silnym poczuciu dumy narodowej. Projekt ten powstał we współpracy z nieżyjącym już niemieckim reżyserem teatralnym i filmowym Christophem Schlingensiefem, którego celem była pomoc w kształtowaniu i wzmacnianiu tożsamości kulturowej Burkinabé, wykorzystując sztukę jako strategię pozytywnego rozwoju.

Pierwotną koncepcją projektu było zwrócenie uwagi na Burkina Faso jako centrum afrykańskiego filmu i teatru poprzez budowę światowej klasy centrum widowiskowego. Jednak po ogromnych powodziach, które uszkodziły teren projektu i okoliczne wioski, podjęto decyzję o połączeniu zasobów i funduszy z opery w celu wprowadzenia do planu udogodnień mieszkalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Aby wesprzeć ten szeroki zakres funkcji i zastosowań, opracowano adaptowalny moduł konstrukcyjny ze zintegrowaną wentylacją pasywną, wykorzystaniem energii słonecznej oraz gromadzeniem i zarządzaniem wodą. Moduły te, wykonane z lokalnej gliny, drewna i laterytu, minimalizują wpływ na środowisko i koszty, maksymalizując wykorzystanie materiałów szeroko dostępnych na miejscu.

Masterplan obejmuje sale lekcyjne dla maksymalnie 500 uczniów, różne typy mieszkań, laboratoria artystyczne i medialne, warsztaty i obiekty gastronomiczne. Opera Village obejmuje również nowo otwarte centrum medyczne Centre de Santé et de Promotion Sociale , które obsługuje większą okoliczną społeczność.

Nadrzędna kategoria: Afryka