Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

GDZIEŚ NA WYSOKOŚCI OKOŁO 14 000 STÓP (OKOŁO 4300 metrów) nad poziomem morza znajduje się Laguna Colorada, oszałamiające czerwone jezioro Boliwii w białe cętki. Część solnych cudów Boliwii w altiplano, jezioro i jego prawie wymarła populacja flamingów przyciągają turystów do dziwacznego, nieziemskiego krajobrazu. Oprócz flamingów, obszar ten jest domem dla różnych zwierząt, w tym lam, alpak, lisów andyjskich, kotów i pum.

Kolory Laguna Colorada wyróżniają się natychmiast po jej zobaczeniu. Zabarwiona czerwonymi algami i innymi mikroorganizmami woda ma głęboki pomarańczowo-czerwony odcień. Idealnie skontrastowane, słone jezioro jest usiane dużymi białymi basenami spowodowanymi przez ogromne złogi boraksu na powierzchni jeziora. W połączeniu z falistymi górami i skalistymi brzegami, Laguna Colorada jest nieskazitelnym i pięknym obszarem dzikiej przyrody. Laguna Colorada jest częścią Rezerwatu Narodowego Fauny Andyjskiej Eduardo Avaroa, aw 1990 r. Została wymieniona jako „Ramsar Wetland o znaczeniu międzynarodowym”.
Oprócz turystów od wieków przybywa tu rzadka rasa flamingów. James's Flamingo, zwany także flamingiem puna, pochodzi z Andów i obszaru Altiplano. Chociaż wydaje się, że są obfite na wybrzeżach Colorady, w rzeczywistości są bardzo rzadkie. W połowie lat pięćdziesiątych naukowcy uznali je za wymarłe, dopóki nie znaleziono stada wędrujących po Ameryce Południowej. Dziś ich siedlisko jest nieustannie zagrożone i zalicza się je do gatunków zagrożonych.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia