Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

La Paz to wyjątkowe miasto, w którym nowoczesny kapitalizm miesza się ze starymi, rdzennymi tradycjami. Dzięki zajęciom, od pompowania adrenaliny po bardziej kulturalne, nie można się nudzić podczas zwiedzania miasta na niebie!Targ Czarownic (Mercado de las Brujas)

Dla tych, którzy cierpią na dolegliwości, szukają bogactwa lub chcą zemścić się na zdradzającym partnerze, targ czarownic w La Paz to miejsce, w którym można kupić różne mikstury, rośliny lecznicze, zaklęcia i porady duchowe. Zajmując tylko niewielką część tętniącego życiem obszaru turystycznego La Paz, jest to część miasta, w której nadal praktykowane są starożytne wierzenia ajmańskie.

Cholita Wrestling

Dziwne, szalone, inspirujące i przezabawne to tylko niektóre ze słów opisujących jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji La Paz. Zainspirowany amerykańskim WWF i meksykańskim lucha libre, Chollita Wrestling to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, w którym boliwijskie kobiety walczą w spektakularny sposób.

Impreza w hostelu Wild Rover

Przyciąga setki podróżników z całego świata, jest to bar, w którym można poznać nowych ludzi i mocno się bawić. Pretendując do tytułu najwyższego irlandzkiego baru na świecie, Wild Rover jest bez wątpienia znany ze swojego towarzyskiego środowiska i szalonej sceny imprezowej.

Zzip the Flying Fox  

Jeśli stawienie czoła Najniebezpieczniejszej drodze świata nie było wystarczająco przerażające, podróżni mogą teraz popchnąć swoją pełną przygód stronę do granic możliwości, jeżdżąc jedną z najlepszych tyrolek w Boliwii. Działający codziennie Zzip the Flying Fox to wysokiej jakości, bezpieczna, nie wspominając o zabawie, atrakcja idealna dla osób poszukujących dreszczyku emocji w Boliwii.

Mi Teleferico: system kolejki linowej La Paz

Przenosząc system transportu publicznego La Paz na nowy poziom, to Mi Teleferico, sieć kolejek linowych zapewniająca szybki i niezawodny transport między głównymi atrakcjami miasta. Działająca na wysokości 4000 m (13000 stóp) nad poziomem morza, najwyższa na świecie kolejka linowa to świetny sposób na dostanie się z punktu A do punktu B i podziwianie imponujących widoków na La Paz.

Jedź na najwyższym stoku narciarskim na świecie

Miłośników śniegu podróżujących do Boliwii czeka ta jedyna w swoim rodzaju przygoda, dzięki której narciarze i snowboardziści na każdym poziomie będą mogli doświadczyć majestatycznych boliwijskich Andów, podziwiając je na pięknych ponad 5000-metrowych lodowcach schowanych w górach otaczających La Paz.

Cykl Droga Śmierci

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w La Paz jest ekscytująca i mordercza przejażdżka rowerem po jednej z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Jeśli szukasz naprawdę ekscytującej, światowej klasy przejażdżki rowerowej przez najpiękniejsze krajobrazy Boliwii, nie wahaj się zarezerwować Death Road Tour. Trzymaj kciuki, będziesz żyć, aby opowiedzieć tę historię!

Kościół San Francisco

Jednym z najważniejszych i najważniejszych zabytków La Paz jest kościół San Francisco (Iglesia de San Francisco). Pięknie zdobiony kościół, podziwiany za misternie rzeźbioną fasadę i połączenie sztuki katolickiej i tubylczej, został zbudowany w całości przez rdzennych robotników Aymara. Wstęp jest bezpłatny, a wycieczki są dostępne w cenie 20 Bs (3 USD).

Tiahuanaco (Tiahuanaco)

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku, Tiahuanaco to starożytne stanowisko archeologiczne, nazwane na cześć jednej z najważniejszych cywilizacji sprzed Imperium Inków.

Ulica Jaen (Calle Jaén)

Reprezentująca historyczne La Paz jest osobliwa, brukowana ulica, przy której znajduje się wiele sklepów, barów i restauracji, a także pięć najważniejszych i najciekawszych muzeów La Paz. Zwiedzanie malowniczej ulicy Jaen daje odwiedzającym szansę na spacer po jednym z spokojniejszych i wolnych od ruchu uliczek miasta i docenienie kolorowych i historycznych pozostałości minionej epoki.

Valle de la Luna (Dolina Księżycowa)

Położone 10 kilometrów od centrum La Paz to wyjątkowy obszar z księżycowymi krajobrazami i dziwacznymi formacjami geologicznymi. Właściwie to wcale nie dolina, ale labirynt kanionów i gigantycznych iglic, surrealistyczny i księżycowy krajobraz Valle de la Luna to widok, który warto zobaczyć i zdecydowanie warty obejrzenia podczas wizyty w La Paz.

Ulica Sagarnaga (Calle Sagarnaga)

Jedną z najpopularniejszych ulic La Paz jest Calle Sagarnaga, obszar poświęcony wszystkim turystycznym rzeczom. W tym tętniącym życiem pasie, położonym na południe od kościoła San Francisco, znajdują się hostele, biura podróży, kawiarnie, stragany z pamiątkami i odzieżą. Dla tych, którzy chcą kupić boliwijski instrument muzyczny, srebrną biżuterię, puszysty sweter z alpaki, a nawet jedną lub dwie salteña, jest to wyjątkowe miejsce na zakupy do upadłego.
Wycieczka piesza z przewodnikiem

Osoby podróżujące do La Paz po raz pierwszy będą zszokowane odkryciem, jak zatłoczone i chaotyczne jest to rozległe miasto. Aby złagodzić stres związany z próbą samodzielnego poruszania się po wąskich uliczkach, zalecamy zwiedzanie La Paz podczas pieszej wycieczki Red Cap.

Parque Mirador Laikakota

Jeden z najlepszych widoków w La Paz można zobaczyć z Mirador Laikakota, wspaniałego punktu widokowego oferującego nie tylko wyraźne panoramiczne widoki na centrum miasta, ale także miejsce do zabaw dla dzieci i dla dorosłych. Po dotarciu na szczyt parku goście zostaną nagrodzeni wspaniałymi widokami na La Paz, a także sprzętem do zabawy, małą kawiarnią, sprzedawcami lodów i Muzeum dla dzieci.

Plaza Murillo

Położony w Casco Viejo, czyli starym mieście La Paz, to tętniący życiem plac otoczony niektórymi z najważniejszych budynków politycznych w mieście. Plac jest najważniejszą przestrzenią publiczną Boliwii i jest spokojnym miejscem, w którym goście mogą kontemplować burzliwą historię kraju, obserwując bogatą kulturę, która żyje dzięki mieszkańcom miasta.


Góra Huayna Potosi

Dzięki spektakularnym widokom, dostępowi dla początkujących wspinaczy i bliskości La Paz, łatwo zrozumieć, dlaczego Huayna Potosi jest najpopularniejszą górą w Boliwii. Po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony niesamowitymi widokami na Altiplano, La Paz, jezioro Titicaca i całą Kordylierę Real. Obowiązkowa pozycja dla zapalonych poszukiwaczy przygód i wspinaczy górskich.


Cementerio General La Paz

Ogromna nekropolia, Cementerio General w La Paz, to wyjątkowe miejsce żałoby, które wywołuje raczej poczucie świętowania i nadziei niż żalu i straty. Podczas gdy wizyta na cmentarzu podczas podróży może wydawać się trochę chorobliwa, cmentarz La Paz jest wyjątkowy, ponieważ jest bardziej tętniący życiem i żywy niż cichy i ponury.

El Alto

Znane z dużej wysokości, zimnego klimatu, częstych protestów, tętniących życiem ulic i dużego ruchu ulicznego, El Alto nie jest dla osób o słabych nerwach. To powiedziawszy, miasto jest fascynującym miejscem dla podróżników, którzy chcą poznać lokalne życie Boliwii. Oferta obejmuje zakupy na największym targu na świeżym powietrzu w Boliwii, jazdę kolejką linową Mi Teleferico i udział w meczu zapaśniczym Cholita.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia