Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

wszystkie odcienie błękitu
foto:lonelyplanet.com

Tahiti – słowo, które przywołuje wyjątkowe obrazy: kwiaty hibiskusa, brązowych tancerzy w trawiastych spódnicach czy wilgotną bryzę nad turkusowym morzem. Wyspy Polinezji Francuskiej stały się legendami w chwili, gdy pierwsi europejscy odkrywcy dotarli do swoich rodzinnych wybrzeży z opowieściami o raju na ziemi, gdzie gleba była żyzna, życie było proste, a żądza była wolna od winy. Dziś laguny są równie niebieskie, tubylcy równie opaleni, a różnicę robi jedynie istniejące połączenie z Internetem.

Wąskie odcinki białych, różowych i czarnych piasków plaż ma wyspach Polinezji Francuskiej są naprawdę ładnymi odskoczniami od przecudnych lagun. Większość wysokich wysp otoczona jest rafą koralową, a ryby, delfiny, promienie, rekiny, żółwie i wiele innych gatunków zamieszkują te ogrody koralowe w najczystszej wodzie jaką można sobie wyobrazić, W wodzie doskonałej zarówno do nurkowania, jak i pływania. Do uprawiania surfingu i kitesurfingu.

Polinezja Francuska to zamorskie terytorium Francji na Oceanie Spokojnym. Geograficznie przynależy do kontynentu Australii i Oceanii. Jest to jedno z najbardziej oddalonych od Polski miejsc na ziemi i przez to jedna z najdroższych destynacji. Dla Polaków symbol luksusu i idealnych wakacji. Czy jednak warto wydawać aż tyle pieniędzy za drinka z parasolką na plaży? A może jest tam o wiele więcej atrakcji do obejrzenia?

Nadrzędna kategoria: Australia i Oceania
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bora BoraBora Bora to grupa wysp w grupie Leeward w zachodniej części Polinezji Francuskiej. Jest to  zamorska kolonia Francji na Oceanie Spokojnym. Główna wyspa, położona około 230 km na północny zachód od Papeete, otoczona jest laguną i rafą. W centrum wyspy są pozostałości wygasłego wulkanu, wznoszącego się w dwóch szczytach, Mount Pahia i Mount Otemanu. najwyższy punkt ma wysokość 727 metrów.

Czytaj dalej...: Bora Bora