Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

starożytne formacje skalne
foto:pinterest.com

Natura stworzyła Nową Zelandię z surrealistycznym pięknem planu filmowego. Niewiele miejsc oferuje tak wiele oszałamiających cudów natury upakowanych na tak niewielkim obszarze. Ośnieżone szczyty, błyszczące zatoczki, lodowce przybrzeżne, lasy deszczowe, fiordy i rzeki wypełnione rybami to tylko niektóre ze skarbów, które można tu odkryć. W Rotorua, jednym z największych na świecie obszarów geotermalnych, odwiedzający mogą zobaczyć potężne siły, które zrodziły te krajobrazy w bulgoczących stawach błotnych i syczących źródłach. Żyje tu tylko 4,8 miliona mieszkańców, rozproszonych na 268,021 km2. Wysublimowane lasy, góry, jeziora, plaże i fiordy sprawiają, że Nowa Zelandia jest jednym z najlepszych miejsc do wędrówek na naszej planecie.

Nie ma Nowej Zelandii bez Maorysów. Nowa Zelandia nigdy nie zostałaby mistrzem świata w rugby bez swoich niepowstrzymanych graczy Maorysów. W Nowej Zelandii można usłyszeć język Maorysów, oglądać telewizję Maorysów, dołączyć do uczty Maorysów lub obejrzeć występ kulturalny z piosenkami, tańcem i krwią - curdling haka (taniec wojenny Maorysów). Design maoryski nadal znajduje wyraz w tā moko, tatuażu maoryskim (często nakładanym na twarz) i delikatnym kunszcie rzeźby z kości, muszli i kamienia.

Nowa Zelandia nie jest miejscem, w którym cokolwiek może cię zdenerwować. Autobusy i pociągi zazwyczaj jeżdżą na czas, a główne drogi są w dobrym stanie. Jest tu dużo bankomatów, za to mało kieszonkowców, i oszustów. Trudno trafić na hostel z pluskwami, a jedzenie raczej nie zmusi cię szybkiego poszukiwania toalety. Która to zwykle jest czysta i zaopatrzona w środki higieniczne. W Nowej Zelandii nie ma węży i żyje tu tylko jeden trujący pająk - zagrożone katipo. Ten przyzwoity kraj jest miejscem, w którym można odpocząć i cieszyć się swoją podróżą.