Najnowsze komentarze

 • Tipasa

  Januszek 25.05.2019 10:06
  Czy jakieś biuro podróży proponuje teraz wycieczki do Algierii?

  Czytaj więcej...

   
 • Wodospady Wiktorii

  Krzysztof 23.05.2019 16:30
  Wybieramy się z żoną w październiku. Co prawda do RPA, ale w programie mamy również Wodospad Wiktorii.

  Czytaj więcej...

Perito Moreno

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
TPL_IN
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Perito Moreno
Perito Moreno

Park Narodowy Los Glaciares w Argentynie ma w swoich granicach prawie pięćdziesiąt lodowców, ale jest wśród nich jeden, który można nazwać wisienką na torcie. Lodowiec Perito Moreno w pobliżu El Calafate jest największym z nich i zdecydowanie najbardziej imponującym.

Czoło lodowca rozciąga się na ponad pięć kilometrów. Od przodu, gdzie turyści oglądają najlepsze widoki, aż do końca lodu jest ponad trzydzieści kilometrów. Aby dać poczucie skali, lodowiec Perito Moreno jest trzy razy większy od Manhattanu!

Perito Moreno - Galeria zdjęć

Perito Moreno – jak spędzić czas

Lodowiec Perito Moreno jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Argentynie. Teren lodowca jest tak rozległy i stworzono tak wiele punktów widokowych, że nawet przy bardzo szybkim tempie poruszania się, nie da się zobaczyć wszystkiego w jeden dzień. Do tego lodowiec dostarcza niesamowitych wrażeń, gdy od jego ścian odłamują się bryły lodu i w towarzystwie przeszywających powietrze grzmotów, wpadają do jeziora.

Aby ułatwić turystom poruszanie się po lodowcu i odwiedzić najciekawsze miejsca biura turystyczne stworzyły szereg wycieczek różniących się czasem, środkami komunikacji i cenami. Tak więc są wycieczki piesze po lodowcu. Od krótkich, po całodniowe. Są opcje pływania przy lodowcu łodzią lub kajakiem. Wreszcie są wycieczki po innych lodowcach w okolicy. Jest w czym wybierać. Jednak ceny kształtują się od 45 USD do 200 USD, w zależności od programu.

Jak dostać się na lodowiec Perito Moreno

Aby dostać się na lodowiec Perito Moreno, trzeba najpierw dojechać do El Calafate w prowincji Santa Cruz w Argentynie. El Calafate ma lotnisko, połączone z kilkoma miastami regionalnymi w Argentynie, ale główne połączenia pochodzą z Buenos Aires, Bariloche i Ushuaia.

Można także dojechać do El Calafate autobusem z Puerto Natales (6-godzinna podróż), z El Chalten (3 godziny) lub z San Carlos de Bariloche (24 godziny).

Z El Calafate dotrzeć do lodowca można na kilka sposobów. Można zarezerwować wycieczkę, wynająć samochód lub taksówkę, ale najtaniej jest wsiąść do lokalnego autobusu.

Na lodowiec jeździ kilka firm autobusowych. Cena biletu to 800 ARS (20 USD). Autobusy odjeżdżają o 08:30 lub 09:00, w zależności od firmy. Możliwe jest zakupienie biletów autobusowych w dniu podróży. Podróż trwa około 90 minut. Po około godzinie jazdy autobus zatrzyma się przy wejściu do Parku Narodowego Los Glaciares. Tutaj strażnicy parku wejdą do autobusu i wezmą pieniądze na bilet wstępu. Koszt: 700 ARS (17,50 USD) na osobę płatne gotówką. Autobusy wracają o 16:00 po południu z tego samego przystanku. Można też wyjechać popołudniowym autobusem, który odjeżdża o 13:00 i wraca o 19:30.

Kiedy jechać do El Calafate

Dzięki lokalizacji na południu prowincji Santa Cruz w Argentynie, El Calafate nie ma sprzyjających temperatur. Jednak, podobnie jak w przypadku większości Patagonii, najlepsza pogoda w El Calafate jest generalnie w miesiącach letnich, od grudnia do lutego. Średnio styczeń jest najcieplejszym miesiącem, w którym temperatury w dzień oscylują wokół 13°C, a poziom opadów jest bardzo niski. Pada średnio 3 dni w miesiącu.

Większość odwiedzających przyjeżdża tutaj latem, gdy dni są najdłuższe i najcieplejsze. To optymalne warunki do oglądania lodowca Perito Moreno. W lutym można także spodziewać się Festiwalu El Calafate del Lago Argentino, święta chrztu jeziora Argentino, gdy przez dwa tygodnie odbywają się wydarzenia sportowe i kulturalne.


Koordynaty GPS


Kraj: Argentyna

Nazwa: Glaciar Perito Moreno

Latitude: -50.471054
Longitude: -73.057396
DMS Lat: 50° 28' 15.7944'' S
DMS Long: 73° 3' 26.6256'' W

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio