Najpiękniejsze miejsca na Świecie

Alamere Falls

Alamere FallsWodospad Alamere to wodospad w Point Reyes National Seashore, w hrabstwie Marin w Kalifornii. Alamere to niezwykły wodospad, który płynie bezpośrednio do oceanu. Jest jednym z dwóch takich w okolicy, drugi to wodospad McWay. Wodospad opada na kruche łupki klifów w Alamere Creek Beach. Przed głównym wodospadem Alamere znajduje się górny wodospad Alamere, składający się z trzech oddzielnych kaskad. Razem te kaskady mają wysokość około 6-9 metrów. Wszystkie te wodospady są zasilane przez rzekę Alamere Creek.

Wodospad Alamere można osiągnąć, podążając Szlakiem Wybrzeża od Szlaku Palomarin na końcu Mesa Road z Bolinas w Kalifornii. Po 4 kilometrach szlak przechodzi przez dwa małe jeziora (Bass Lake i Pelican Lake).Do Bass Lake można dotrzeć bocznym szlakiem prowadzącym do huśtawki linowej, a wędrowcy często zatrzymują się przy jeziorze, aby popływać w nim w miesiącach letnich. Ze szlaku Palomarin, wędrówka wynosi ok. 6,5 kilometra w jedną stronę, do wodospadu.

Wodospad jest cudownym widokiem, woda spada kaskadą z ponad 30-metrowego klifu na południowym krańcu Wildcat Beach. Chociaż nie jest to łatwa wędrówka (minimalna trasa w obie strony wynosi aż 20 kilometrów), to spektakularne miejsce jest bardzo popularne i niekiedy aż zatłoczone. Należy jednak wziąć pod uwagę również fakt, że bardzo często w tym miejscu są przeprowadzane operacje szukania czy też ratowania ludzi. Nie należy podchodzić zbyt blisko krawędzi klifu i trzeba również pamiętać o erozji wybrzeża. 

Obszary dzikiej przyrody są miejscami ostoi i pozwalają na relaks, samodzielność, możliwość samotności i naturalnej ciszy. Aby zachować ten niezwykły charakter pustkowia obszar ten jest wolny od zmechanizowanego sprzętu, a działalność człowieka jest ograniczana.

Wybierając się nad wybrzeże musimy pamiętać, że nie wolno nam zabierać ze sobą psów ani innych zwierząt domowych. Tylko w wyznaczone miejsca możemy zabrać ze sobą swojego pupila.

Przy wyższych przypływach, Wildcat Beach może być całkowicie zalewana, szczególnie zimą i wiosną. Przed wycieczką najlepiej sprawdzić, jakie są prognozy pływów.